HAKKIMIZDA

Hakkımızda

29 Aralık 2014 Pazartesi
7433 Gösterim

Yunanistan’da 30 seneyi aşan tecrübesi ile Türkiye’de de faaliyet göstermek isteyen Partenon Tekstil 2014 senesinde, Mersin Serbest Bölgesi’nde, hazır giyim üretmek üzere kurulmuştur.  Modern teknoloji ile donatılmış makine parkuru ve konularında uzman 100 çalışanı ile dünya pazarına ürünler sunmaktadır.

Faaliyet konusu kadın ve çocuk dış giyim olmakla birlikte 2015 yılı ortalarına kadar Yunanistan ve Suudi Arabistan’daki müşterilere kendi tasarımı olan Parthenon marka erkek gömleklerinin üretim ve satışı yapıldı.   

Partenon Tekstil, şartlar gereği son yıllarda fason üretime ağırlık vermiş olsa da güncel ihtiyaçlara yönelik yaratıcı tasarımlarını Yunanistan’daki kardeş firması ile birlikte yapabilmektedir.  En iyiyi hedefleyen, titiz ve detaycı kalite anlayışı ile klasik ve spor çizgide bluz, elbise, etek, pantolon, şort gibi kadın ve çocuk giyimin tüm elementlerini üretebilmektedir.

Firma,  Inditex (Zara, Zara Kids, TRF), Mango, Orsay, Mavi Jeans, Ann Taylor, Spring, Bestseller, LCW, Camaieu, vs gibi pek çok firmaya üretim yapmıştır. Kuruluşundan bu yana önem verdiği konuların başında güvenilirlik gelmektedir. Büyümeyi ve gelişmeyi hedef edinmiş bir işletme olarak;  müşterileri, çalışanları ve tedarikçileri ile güvene dayalı ilişkiler kurmayı esas aldı.